EKİBİMİZ

SONER KENAROĞLU, LL.M. Kurucu Ortak / Managing Partner
İletişim soner@pak-legal.com
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2003 yılında mezun olan Av. Soner Kenaroğlu, yine aynı üniversitenin Sosyal Bilgiler Enstitüsü’nden, “Haksız Rekabet Hukuku’nda Karşılaştırmalı Reklam” konulu tezi ile 2008 yılında hukuk alanında Yüksek Lisans derecesi almıştır. Ağırlıklı olarak Ticaret ve Şirketler Hukuku, Kişisel Verilerin Korunması Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku ve Borçlar Hukuku konularında avukatlık ve danışmanlık yapmaktadır. On yılı aşkın süre ile Türkiye'nin önde gelen şirketlerinin yurtiçinde ve yurtdışındaki iştiraklerine hukuk müşaviri olarak avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetleri sunduktan sonra kariyerine 2014 yılında serbest avukat olarak devam etme kararı almıştır.  

2005 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde marka ve patent vekilliği sınavında başarılı olan Kenaroğlu, TürkPatent nezdine "Marka Vekili" siciline kayıtlıdır. Başta hizmet, yüklenici, alım/satım sözleşmeleri, yazılım/donanım, iş sözleşmeleri, gizlilik, danışmanlık sözleşmeleri, kira, gayrimenkul hukukundan doğan sözleşmeler, ajans sözleşmeleri olmak üzere, sözleşmeler ve sözleşme müzakerelerinde deneyim sahibidir. Şirket birleşmeleri ve devralmalar, kısmi bölünmeler gibi işlemlerin takibi ile gayrimenkul yatırım ortaklığı kuruluşu ve Eurobond ihracı gibi projelerde yer almıştır. Danışman olarak sahip olduğu tecrübenin yanı sıra, özellikle Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Kişisel Verilerin Korunması Hukuku, Reklam ve Haksız Rekabet Hukuku ile Maddi ve Manevi tazminat davaları olmak üzere, dava takip ve temsil süreçlerinde de geniş bilgi ve tecrübe sahibidir. Türkiye Barolar Birliği, İstanbul Barosu Başkanlığı, Uluslararası Barolar Birliği (International Bar Association-IBA) ve Uluslararası Marka Birliği (International Trademark Association-INTA) üyesi olup İngilizce bilmektedir.

İLETİŞİM
ADRES: Gayrettepe Mahallesi, Yıldız Posta Caddesi, Akın Sitesi, 1. Blok, No:6, K:1, D:1 Beşiktaş/Istanbul-Turkey TELEFON: +90 212 274 32 33 E-Mail: info@pak-legal.com FAKS: +90 212 274 38 28 Copyright © 2019 Polat Aşkın Kenaroğlu Legal web tasarım : studyocrea